V 1. B smo bili zelo ustvarjalni tudi na daljavo

V 1. B smo bili zelo ustvarjalni tudi na daljavo.

Pred prazniki smo izdelali dekoracijo in se preizkusili v barvanju pirhov.

Pri likovni umetnosti smo ustvarjali iz odpadnega materiala in nastali so čudoviti izdelki, ki so ne samo lepi, ampak uporabni tudi pri igri.

Izdelek iz odpadne embalaže

Prvošolci so postali pravi arhitekti. Po kuhinji so poiskali odpadno embalažo in zgradili robota, avtomobil, cerkev, grad, mesto, držalo za svinčnike, gosenico, trdnjavo in celo termoelektrarno.

Spet v šoli

Dober mesec pouka po vrnitvi v šolske klopi je za nami. Da nam je zanimivo, zabavno, sproščeno, ustvarjalno in družabno, se vidi iz priloženih fotografij. Izdelovali smo knjižna kazala, obiskovali knjižnico, prešerno ustvarjali. Praznovali 100 dni pouka, se razgibavali v športni dvorani in na prostem. Učimo se upoštevanja pravil družabnih iger, zavezovanja vezalk.

učiteljica Lucija Kranjc

Spletni časopis JANUAR

Za nami je prvi  mesec v letu 2021. In prav ob koncu meseca so se učenci prve triade poslovili od dela na daljavo in spet sedli v šolske klopi. Šolanje na daljavo mi ne povzroča težav, a ko sem videla, kako dobre volje se je moj bratec prvošolček vrnil domov iz šole, se mi je stožilo po pravih učilnicah. Želim si, da se tudi mi čim prej vrnemo. Še posebej zato, ker se nam devetošolcem čas na naši šoli izteka in se že pripravljamo na vpis v srednje šole. Lepo bi bilo še nekaj časa preživeti skupaj s sošolci.

A tudi pri šolanju na daljavo se nam je v tem mesecu veliko dogajalo. Od 18. do 22. januarja je potekal projekt Teden pisanja z roko, ki ga organizira Društvo Radi pišemo z roko. Naša šola se ga je letos udeležila že drugič. V sklopu tega projekta je potekala tudi akcija Pišem pismo prijatelju. Na naši šoli smo učenci predmetne stopnje pisali pismo prijateljem, ki smo jim v petem razredu postali vrstniški mentorji.

Učenci zadnjih dveh razredov smo svoja besedila poslali tudi na nagradni natečaj  Doživite cvetoče Mozirje, ki ga je razpisal TIC Mozirje v sodelovanju z Golte d.o.o. in parkom cvetja Mozirski gaj.

V sklopu kulture in našega jezika smo imeli učenci osmih in devetih razredov kulturni dan z naslovom ePrešeren. Šestošolci so na tehniškem dnevu Krepimo svoje zdravje izvedeli vse o higieni telesa in ustni higieni, učenci nižjih razredov pa so na zimskem športnem dnevu uživali v snežnih radostih.

Zala Paulina Brišnik

Prihajajoči dogodki