15. oktobra smo izpeljali šolsko izmenjevalnico. Sodelovalo je veliko učencev. V knjižnjici smo se lahko lahko prijavili za sodelovanje. Zgoraj v knjižnjici pa se je hitro polnilo z različnimi stvarmi. Tisti, ki so hoteli so lahko od doma prinesli igrače, knjige in oblačila. Nekateri, ki so prinesli kaj so si lahko vzeli 2 stvari. Ostalo je zelo malo stvari, zato smo bili zelo veseli. Tisto kar pa je ostalo smo dali na rdeč križ. Vsi so zelo uživali, vključno z učiteljicami. ZANIMIVOSTI O IZMENJEVALNICI :

Izmenjevalnica je prostovoljski projekt Rdečega križa Slovenije – Območnega združenja Ljubljana. Rodila se je julija 2013.Ideja Izmenjevalnice se je oblikovala zaradi, na eni strani, velike količine doniranih rabljenih oblačil, ki so v Humanitarnem centru ostajala.Tako določenemu odstotku oblačil podaljšamo rok trajanja, obogatimo prehranske pakete pomoči in vzpostavljamo alternativo množični potrošnji: vzpostavljamo trajnostno, ekološko, dostopno in solidarnostno platformo.Izmenjevalnica omogoča dostop do oblačil širokemu krogu ljudi, saj lahko vsak prinese artikle v vrednosti, ki si jo lahko privošči, in jih na Izmenjevalnici zamenja za kupone.

šolska novinarka Ela Brinovšek