Prvega septembra se nam je na šoli pridružila nova učiteljica Nina Gostečnik. Z njo sva naredili intervju.

Kako ste?
Danes sem zelo v redu, imeli smo naravoslovni dan, učenci so me moram reči kar ubogali (smeh)bili so pridni, tako da je bil zelo lep dan.
Na prvi šolski dan ste se nam pridružili kot nova učiteljica. Kako se počutite tukaj?
Tu mi je zelo všeč , všeč mi je šola, všeč so mi zaposleni, všeč so mi učenci, tako da jaz upam, da bom tukaj ostala čim dlje.
Kje ste bili zaposleni ped tem?
Bila sem zaposlena v vrtcu Ljubno ob Savinji pred tem sem bila eno leto v porodniški še eno leto pred tem pa sem bila zaposlena na osnovni šoli Blaža Arniča Luče.
Zakaj ste se odločili biti učiteljica?
To sem se odločila že zelo kmalu v bistvu že v tretjem razredu osnovne šole, ker me je takrat imela ena učiteljica, ki sem hotela biti čisto ista kot ona in, ker imam rada otroke.
Od kod pa prihajate?
Zdaj sem poročena v Šmihelu drugače pa prihajam iz Rečice iz Pobrežja.
Kje vse ste se šolali?
Po končani osnovni šoli sem se šolala na gimnaziji Velenje potem pa sem šla na fakulteto v Maribor potem pa še na fakulteto v Ljubljano.
Katere tri besede vas najbolj opišejo?
Prijazna, neodločna zelo težko se odločim in tekmovalna.
Kako ste se vživeli v vlogo razredničarke 4. b?
Jaz mislim, da kar v redu upam, da jim bom dobra razredničarka, da jim bom tudi dobra učiteljica, da jih bom kaj naučila.
Kakšni ste bili v osnovnošolskih letih?
Bila se zelo mirna učenka nisem si mislila takrat, da bom lahko mirila takšen razred (smeh),zelo tiha sem bila.
Kaj radi počnete, ko niste v službi?
Najraje sem s svojo hčerko Lucijo radi hodiva na sprehode radi se gremo rolati, hodimo v hribe.
Se spominjate kakšnega nasveta, ki bi ga lahko delili med nas mlade?
Bodi prijazen do drugih, hmmm ja to.
Hvala za vaš čas.
Šolski novinarki Ela Brinovšek in Metka Kotnik