Skoči na glavno vsebino

V četrtek, 26. januarja 2023, nas je obiskala pisateljica, pesnica in učiteljica slepih ter slabovidnih otrok Aksinja Kermauner. Obiskala nas je tudi kot ambasadorka Tedna pisanja z roko. Pogovor z njo je vodila predsednica društva Radi pišemo z roko Nina Novak. Za pisanje sta navduševali najprej učence razredne stopnje, ki so spoznali tudi njenega knjižnega junaka Žiga Špageta v zgodbici, prikazani z japonskim gledališčem kamišibaj. Učencem predmetne stopnje je pisateljica pokazala njena dela za mladino, v katerih se dotakne slepote, albinizma pa tudi slikanico o skotopičnem sindromu, ki ovira nekatere bralce pri branju in kako se ga s posebnimi očali prelisiči.

Pokazala nam je nekaj svojih zapisov iz otroštva, prve pesmi in dnevnike. Učenci so jo spraševali o pisateljskih podvigih in dobili veliko hudomušnih, a iskrenih odgovorov.

knjižničarka Janja

Dostopnost