Skoči na glavno vsebino

V šolskem letu 2019/20 izvajamo v času podaljšanega bivanja dejavnost GIBALNICE, ki je otrokom predvsem zanimiva zato, ker se igramo različne gibalne igre, ki so za otroke zanimive in pa seveda poučne.

V lepem vremenu se odpravimo ven, včasih pa nas preseneti tudi deževno in hladno vreme, ki nam da možnost gibanja v telovadnici. To možnost smo dobili že prve jesenske dni, ko smo z učenci eno uro izvajali gibalne igre v dvojicah ter ustvarjalne igre. V paru smo se pretegovali, preizkušali svoje moči tako z rameni, boki kot hrbti, preskakovali smo drug drugega v čepni pozi, se plazili, vlačili za roke in noge ter v paru raziskovali prostor. Predvsem zanimive so bile učencem ustvarjalne igre (DEŽ, SONCE, POPLAVA; LOKOMOTIVA; POLIGON; HITREJŠI ZMAGA). Pokazali so svojo ustvarjalnost, razvijali hitrost ter koordinacijo. Je pa veselje opazovati otroke, kako uživajo v gibanju, kako uživajo, ko tekmujejo, kdo bo hitrejši in uspešnejši.

Teja Vodušek

Dostopnost