Skoči na glavno vsebino

Bliža se šolsko tekmovanje Bober…

Tekmovanje Bober je mednarodno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja. Namenjeno je učencem, ki jih zanimajo različne teme s področja računalništva oziroma informatike.

Tekmovanje poteka na dveh ravneh.

Šolsko tekmovanje bo potekalo od ponedeljka 13. do petka 17. novembra 2017. Na njem lahko sodelujejo učenci od 2. razreda osnovne šole dalje. Poteka v več tekmovalnih kategorijah, določenih glede na razred, ki ga tekmovalec obiskuje. Učenci od 2. do 5. razreda rešujejo naloge na papir, starejši pa na računalnik prek spletnega tekmovalnega sistema. Najboljši tekmovalci iz vsake šole dobijo bronasta priznanja.

Državno tekmovanje bo 13. januarja 2018 v Ljubljani. Na njem bodo sodelovali učenci od šestega razreda naprej. Iz vsakega razreda bo povabljenih 1% najboljših tekmovalcev v državi.

Za več informacij si lahko ogledate spletno stran http://tekmovanja.acm.si/bober.

Dostopnost