Skoči na glavno vsebino
V četrtek, 01.10. 2015, je v Gornjem Gradu potekala 7. Jamnikova kiparska kolonija. Učenci so ustvarjali na temo Obelisk iz smrekovega in lipovega lesa. Naši devetošolci Boštjan Brinjovc, Grega Pečnik, Jaša Rakun Kokalj in Lenart Hudournik do uspešno pokazali, da jim rokovanje z motorno žago, dletanje, klasično žaganje, oblanje in ostali pristopi oblikovanja v lesu niso tuji. Izdelali so dva obeliska, katera smo ob koncu kolonije z ostalimi udeleženci iz Savinjsko-Šaleške regije razstavili ob katedrali.

Ob strokovnem vodenju smo si po končani delavnici in kosilu ogledali notranjost gornjegrajske katedrale sv. Mohorja in Fortunata in se naužili arhitekturnih in ostalih umetelnih lepot.

                                                                   Mentorica Tanja Pogorevc Novak

 

katedrala

Dostopnost