MIHA PODGORNIK NA ZAKLJUČKU BRALNE ZNAČKE ZA PREDMETNO STOPNJO

Branje in predstavitve prebranega za bralno značko je bilo zaključeno že s koncem marca, toda priznanja smo razdelili šele v četrtek,

11. junija, ko smo na naši šoli gostili ultramaratonca, trenerja in športnega pedagoga, Miha Podgornika iz Radovljice.

Pripeljala nam ga je Bernarda Čeplak Poznič, ki je tudi sama ultramaratonka in organizatorka spominskega teka na Ruth Reš Podgornik,

Mihovo pokojno mamo. Ta je bila prva Slovenka, ki je pretekla 264 km dolg grški Špartatlon, prav tega je lani oktobra pretekel tudi njen sin.

Miha nam je poleg teh ekstremnih tekaških podvigov pokazal tudi svojo športno aktivnost v osnovni in srednji šoli.

Povedal je, kako dobro je za človeka gibanje in kakšno pestro izbiro oblik imamo, da se lahko vsakdo v nečem najde.

Pomembna pa je volja, vztrajnost, in pogum, da pridemo do cilja, tako kot na vseh drugih področjih.

Na koncu nam je predstavil veliko zanimivih knjig o teku in podelil bralna priznanja.