Skoči na glavno vsebino

Olimpijske igre so bile ravno na vrhuncu in Slovenci smo se sleherni dan veselili novih medalj. Čutili smo z našimi tekmovalci in jih spodbujali, pa vseeno so bili daleč od nas. Zato smo v petek, 21. 2. 2014, na šolo povabili Matjaža Debelaka, dvakratnega dobitnika olimpijske medalje pred 26 leti v Calgaryju.
Matjaž je iz Savinjske doline, v takratnem času iz Braslovč, danes živi z družino v Juvanju pri Ljubnem. Ukvarja se s prodajo športne opreme za telovadnice in posameznike. Opisal nam je doživetja izpred 26 let, njegovo pot do olimpijskega uspeha in po njem. Mladim je na srce položil, kako pomembna je pri vsakem početju vztrajnost in trma, ki nam ne pusti, da odnehamo, če v nekaj verjamemo. Pokazal nam je medalji, najmlajši pa so se lahko preizkusili v osnovnih vajah za smučarske skoke. Ja, prav vsak lahko leti… tako ali drugače.

Janja Irman Kolar

 

Dostopnost