Skoči na glavno vsebino

Saj ne, da ne znamo kuhati. Če smo iz mozirske šole, je to skoraj nemogoče. Zmanjkalo nam je dobrih in uporabnih idej, še posebej za zdrav zajtrk. Na kuharskem tečaju z gospo Marjanco Hari Novinšek, zobozdravnico in strokovnjakinjo za zdravo prehrano, smo jih dobili in preizkusili. Starši in otroci smo uživali v zabavni pripravi in pokušanju raznovrstnih namazov, solat in smutijev iz raznovrstnega svežega in suhega sadja, zelenjave in žitaric. Tudi pekli in kuhali smo. Palačinke iz polnozrnate moke so malce bolj rjave kot rumene, toda veliko bolj zdrave in prav tako okusne. V zamenjavo za obljubo, da bomo poskrbeli za zdrav zajtrk v naši družini, smo dobili knjižice z recepti. Potrebujete kakšno idejo? Dobite jo pri »ambasadorjih zdravega zajtrka«, ki so se udeležili tega kuharskega tečaja.

Janja Irman Kolar
knjižničarka

Dostopnost