Skoči na glavno vsebino

TEHNIŠKI DAN – PREDSTAVITVE POKLICEV

Na šoli bomo 27.2.2013 gostili strokovnjake različnih področij, ki bodo otrokom predstavili svoj poklic, izobraževalno pot do poklica ter jim odgovorili na morebitna vprašanja. Učenci bodo tako iz prve roke izvedeli več o značilnostih posameznih poklicev, ki jih zanimajo, o kompetencah, ki jih poklici zahtevajo ter spoznali tipičen dan pri njegovem opravljanju.
Pridružilo se nam bo 17 različnih strokovnjakov na različnih področjih in sicer policist, vojak, ilustrator/grafični oblikovalec, računalničar/programer, pek, frizer, zdravnik, strokovnjak zdravstvene nege, cvetličar/aranžer, pilot, kemik, farmacevt, šivilja, elektrikar, lesar, gasilec ter veterinar.
Dan bomo zaključili s skupnim predavanjem o požarni varnosti in poškodbah za učence 6. in 7. razredov, ter s predavanjem o pasteh odraščanja za 8. in 9. razred.

Dostopnost