Skoči na glavno vsebino

Tudi v letošnjem letu bo OŠ Mozirje sodelovala pri projektu Tradicionalni slovenski zajtrk. V preteklem šolskem letu ga je s pomočjo donatorskih sredstev slovenskih kmetov in mlekarjev ter živilsko predelovalne industrije in čebelarjev pripravilo Ministrstvo za kmetijstvo in okolje. V letošnjem letu se zaradi izrednih vremenskih razmer, pozebe, toče in predvsem suše soočamo z močno zmanjšanim pridelkom medu, sadja, krme in žit, zato slovenske šole niso pridobile donatorskih sredstev, s katerimi bi financirale projekt.

Tradicionalni slovenski zajtrk bomo učencem ponudili v petek, 16. 11. 2012. Zajtrk bo izveden namesto šolske malice. Posebno pozornost bomo namenili nakupu kakovostnih lokalno pridelanih živil. Ob tej priložnosti bi se posebej zahvalili tudi kmetiji Žmavc, ki nam je podarila 100 l mleka za zajtrk.

Otroci bodo zajtrkovali polnozrnat kruh, med, jabolko, mleko in maslo – vse slovenskega porekla.

Blaž Podrižnik, vodja šolske prehrane

http://www.tradicionalni-zajtrk.si/

Dostopnost