Mlajši učenci so kot prometni udeleženci lahko nepredvidljivi, še ne poznajo prometnih predpisov in imajo težave pri ocenjevanju hitrosti in oddaljenosti bližajočih vozil. Zato moramo za njihovo varnost skrbeti tudi drugi udeleženci v prometu. Ne glede na to, pa si moramo vsi iskreno prizadevati, da bodo učenci kot udeleženci v prometu čim hitreje odgovorni, samostojni in zanesljivi.

V šolo smo povabili policista. Ponovili smo kaj vse je potrebno storiti, da bomo čim varnejši na poti v šolo.

1. Zjutraj se moram pravočasno odpraviti v šolo.
  2. Obleči moram svetla oblačila, ki so v prometu bolj opazna.
  3. Preden bom prečkal cestišče bom visoko dvignil roko kot znak, da želim prečkati cesto.
  4. Ko izstopim iz šolskega kombija, počakam, da odpelje naprej in šele nato prečkam cesto.
  5. Če hodim v prvi ali drugi razred, obvezno okoli vratu nosim rumeno rutico kot znak avtomobilistom, da sem otrok, ki sem posebej ogrožen.
  6. V mraku, nosim v roki kresničko.

Varna pot v šolo torej ni nujno najkrajša pot! V dogovoru s starši naj na poti v šolo in iz šole učenci izbirajo varne poti.