Govorilne ure 12.10.2021

Spoštovani starši.
V šolskem letu 2021/2022 bodo govorilne ure do nadaljnjega potekale samo po predhodnem dogovoru z učiteljem tako v prostorih šole (z upoštevanjem PCT pogoja) kakor preko spleta /telefona. Prosto prihajanje na skupne govorilne ure brez dogovorjenega termina zaradi upoštevanja ukrepov ni možno.

RAZIGRAN UŽIVAJ DAN!

je osrednja tema letošnjega Teden otroka®, ki se bo začel v ponedeljek, 4. oktobra 2021.

Kot protiutež posledicam epidemije COVID-19 želimo poudariti pomen igrivosti, sproščenosti in druženja, zato se bomo v Tednu otroka tokrat posvetili igri in igranju.

Poslanico, ki je tokrat prvič v stripu, je pripravil Boštjan Gorenc – Pižama, ilustriral pa jo je Jaka Vukotič.

Spletni časopis SEPTEMBER

Tako, za nami so poletne počitnice in spet je napočil čas, da sedemo v šolske klopi. Kljub določenim ukrepom in nošenju mask smo veseli, da smo lahko v šoli. Mislim, da si nihče ne želi ponovitve lanskoletnega scenarija.

V šolsko leto smo vstopili s polno paro. Kljub temu da ostajamo v matičnih učilnicah, se imamo dobro in smo veseli, da se lahko družimo. Že v mesecu septembru smo imeli dva športna dneva: pohod in kolesarjenje. Športne dni z veseljem »od delamo« in si tako popestrimo mesec. Osmošolci so ta mesec uživali tudi na naravoslovnem dnevu na Golteh.

Ajda Oblak

Vabilo na Ulico obrti in 53. mednarodni sejem obrti in podjetnosti (MOS) v Celju (15. – 19. september 2021)

Ulica Obrti – predstavitev obrtnih poklicev

Kljub velikim možnostim za zaposlitev in nadaljnjo poklicno kariero in prizadevanj gospodarstva premalo otrok odloča za izobraževanje na srednjem poklicnem nivoju. Veliko poklicev na srednji poklicni ravni je deficitarnih, zato je promocija poklicev in predstavitev kariernih možnosti mladim zelo pomembna.

Obrtno–podjetniška zbornica Slovenije s svojimi člani in območnimi obrtno-podjetniškimi zbornicami v sodelovanju s Centrom RS za poklicno izobraževanje, ter srednjimi poklicnimi in strokovnimi šolami, bo tudi letos pripravila tako imenovano Ulico obrti, v dvorani L1, kjer bo predstavljenih 11 zanimivih obrtnih poklicev ter domača in umetnostna obrt. Osrednja točka ulice bo »Vajeniška pisarna«, kje bodo lahko vsi zainteresirani prejeli vse informacije o vajeniškem sistemu izobraževanja v Sloveniji.

Ulica obrti bo organizirana po načelu »vse na enem mestu«, saj boste hkrati lahko videli demonstracijo posameznih poklicev, vključitev dijakov v proces praktičnega usposabljanja z delom, dobili informacije srednjih šol in Centra RS za poklicno izobraževanje ter spoznali strokovno podporo obrtno-zborničnega sistema. Učenci se bodo lahko tudi sami aktivno vključili v izdelavo izdelka oziroma storitve in se preizkusili v posameznem poklicu.

Nekaj vstopnic za učence, ki bodo obiskali sejem, bo na voljo pri svetovalni delavki Silvi Dešman.

Obvestilo o samotestiranju

Z Ministrstva za zdravje so sporočili, da so testi za samotestiranje učencev in dijakov na voljo v lekarnah od ponedeljka, 30. 8. 2021.

Učencu od 7. do 9. razreda pripada 5 hitrih antigenskih testov na mesec, ki jih učenec oziroma njegovi starši ali zakoniti zastopniki pridobijo v lekarni po predložitvi kartice zdravstvenega zavarovanja.

NIJZ priporoča, da učenci samotestiranje izvedejo v nedeljo zvečer ali v ponedeljek zjutraj, saj v primeru pozitivnega testa (in kasnejši potrditvi okužbe s testom PCR) v karanteno ne bo potrebno celotnemu oddelku.

Več informacij o samotestiranju je na spletni strani NIJZ: https://www.nijz.si/sl/samotestiranje

Spletni časopis MAJ-JUNIJ

Čas za slovo

Zaključuje se še eno šolsko leto in učenci se veselijo zasluženih počitnic.

Zame pa je bilo to tudi zadnje šolsko leto na Osnovni šoli Mozirje. Tu sem preživela devet lepih let, ki jih ne bom nikoli pozabila. Spoznala sem veliko ljudi, s katerimi verjamem, da bomo ostali dobri prijatelji. Del mojega življenja na šoli je bil tudi spletni časopis, ki sem ga sprva prebirala, v šestem razredu pa se tudi pridružila ustvarjalcem. Vsa ta leta je bila naša mentorica gospa Vlasta Povše, s katero sem vedno rada sodelovala. Trudili smo se, da ste bili vsi na tekočem z dogajanjem na šoli, prepričana pa sem, da bo tako ostalo tudi po mojem odhodu.

Z vsakim koncem pride nov začetek in veselim se novih izzivov.

Sonce je v vaših srcih

Pošta Slovenije nam je podarila koš razglednic, dopisnic in poštnih znamk. Prvošolci so jih s pomočjo malce starejših učencev ob svetovnem dnevu sonca poslali vsem sončnim ljudem, ki delajo za naše skupno dobro, nas razveseljujejo in nam kakorkoli pomagajo. Preko 100 so jih napisali.

Nada Janež

Prihajajoči dogodki