Skoči na glavno vsebino
V zimskih mesecih smo ustvarjali malo drugače. Zadali smo si izziv, da bomo vezli.
Najprej smo pregledali pripomočke, jih poimenovali. Prikazali smo, kako se vdane nit v šivanko. (To je bilo smeha!) Nato izbira motiva in kako se veze. Ugotovili smo, da bo vezenje križcev za nas prezahtevno, zato smo izbrali kar najosnovnejši vbod. Najprej smo izvezli motiv, nato ozadje. Nekateri tudi okvir, kjer smo uporabili gobelinski vbod. Učili smo se iz izkušenj.
Ni bilo pomembno da si prvi, da izvezeš do konca. Pomembno je bilo razumevanje in upoštevanje navodil, vztrajnost… Urili smo samostojnost, odgovornost, koncentracijo, natančnost, kritičnost, čut za estetiko, sodelovanje in empatijo. Ni bilo enostavno. Z izdelki smo zelo zadovoljni in ponosni nanje, saj smo v prvi vrsti razvijali fino motoriko. Izdelke bomo uporabili kot prtiče ali slike.
Preizkusite se v vezenju tudi vi. Uspelo vam bo! Morda obudite spomine na mladost, ko ste vezli gobeline.
Učiteljica Lucija Kranjc
Dostopnost