Skoči na glavno vsebino

Z učenci, ki letos obiskujejo izbirni predmet Likovno snovanje, smo se odzvali vabilu na natečaj Cinkarne Celje, ki je letos potekal pod naslovom Naslikajmo Cinkarno. Učenci so s poslikavo tekstila upodobili poslovne enote in službe Cinkarne Celje.

Na natečaju je sodelovalo 38 šol, komisija pa je med 1200 izdelki izbrala v ožji izbor kar dva iz naše šole. Ana Petek iz 7. a razreda in Mojca Verbuč iz 7. B razreda sta za svoji izvirni risbi prejeli praktični nagradi (pet vstopnic za v Hišo eksperimentov), diplome in tolažilne nagrade pa so prejeli tudi ostali sodelujoči učenci.

Zaključna slovesnost s podelitvijo nagrad je potekala v lapidariju Osrednje knjižnice Celje, kjer

so ustvarjalcem in mentorjem čestitali predstavniki knjižnice, nagrade pa sta podelila ga. Nikolaja Podgoršek Selič, tehnična direktorica Cinkarne Celje in g.Tomaž Benčina, predsednik uprave in generalni direktor.

 

Tanja Pogorevc Novak, prof. lik. umet.

Dostopnost