Skoči na glavno vsebino

Ste že brali zbirko Pozor pravljice, Živalske novice, Kolesarje in Košarkarje, zgodbe Mojiceje Podgoršek, Petra Nosa, Butalce in še in še smo jih našteli, ko smo občudovali ilustracije Uroša Hrovata? Če še niste, smo v knjižnici okrepili zbirko z novimi izvodi, saj sodijo med najbolj izposojane knjige v naši in drugih knjižnicah.  Predvsem v Živalskih novicah najdemo domiselne in komične stripe, ki smo jih natisnili in z njimi polepili dva knjižnična stola.

uros

Uroša Hrovata smo letos povabili na zaključek bralne značke v aprilu 2016, da nam je pokazal nekaj stripovskih zakonitosti in trikov, nam narisal Petra Nosa in Vampirske paradižnike, nas zabaval ob Suhodolčanovih  in svojih zgodbah in podelil bralna priznanja. 245 nagrajencev je nadebudno spremljalo njegovo ilustracijsko predstavo, v kateri je v dveh šolskih urah na dveh nastopih porisal dve deset metrski steni. Seveda smo nanju nalepili papir. Ah, mi se pa dve uri mučimo, da zapolnimo risalni list… No, bomo poskusili še enkrat po navdihu nam zdaj bolj poznanega ilustratorja.

                                                                                   knjižničarka Janja Irman Kolar

Dostopnost