Skoči na glavno vsebino

V tem šolskem letu je potekalo 51. šolsko tekmovanje osnovnošolcev v znanju matematike za Vegova priznanja – KENGURU. Na naši šoli se je tekmovanja udeležilo kar 236 učencev. Kar 77 jih je prejelo bronasta Vegova priznanja.

V 7., 8. in 9. razredu se najbolj uspešni tekmovalci udeležijo področnega tekmovanja. Našo šolo so zastopali naslednji učenci:
• iz 7. razreda Jaka Vrhovnik, Oskar Rosc, Klara Kovač, Matija Marolt,
• iz 8. razreda Ana Rak, Matej Zidarn,
• ter iz 9. razreda Medard Brezovnik, Benjamin Hrastnik, Martina Podvratnik in Pia Povše.

Našo šolo so zelo uspešno zastopali, saj so osvojili kar 5 srebrnih Vegovih priznanj. Prejeli so jih: Jaka Vrhovnik, Matija Marolt, Oskar Rosc, Martina Podvratnik in Medard Brezovnik.

Na področnem tekmovanju so naši učenci zasedli prva in druga mesta in se s tem dosežkom uvrstili tudi na državno tekmovanje, ki je potekalo 18. aprila v Žalcu. Dosegli so lepe rezultate, Jaka Vrhovnik je osvojil zlato Vegovo priznanje.

Vsem tekmovalcem čestitamo za prikazano matematično znanje!

Mentorice: Darinka Marinc, Jana Pahovnik in Mojca Štor

Dostopnost