Skoči na glavno vsebino

Osvojiš bralno značko…super! Osvojiš bralno značko 9 let zapored…noč v knjižnici!

 

noc

Naša mala šolska knjižnica je premajhna, da bi sprejela 22 zlatih bralcev letošnje generacije devetošolcev. Zato smo se v petek, 17. aprila 2015, podali na podružnično šolo Šmihel. Deževni popoldan je zmočil drva in teren, na katerem smo želeli zvečer zakuriti ogenj. Zato smo si naredili romantično vzdušje kar ob svečkah v osrednjem prostoru šole. Pripovedovali smo si srhljive zgodbice, največ nam jih je povedala Katarina Fužir iz društva Potovk, ki se nam je pridružila za pripovedovalno urico. Divja jaga nas je pospremila tudi na nočni pohod z lučkami, vendar je bilo njo najbrž bolj strah kot nas. Igrali smo se družabne igre, si izmenjali knjige, ki so zaznamovale delčke našega življenja, prevrednotili priporočilni seznam knjig za bralno značko devetošolcev, si ogledali Kradljivko knjig nato pa po dolgem klepetu končno tudi malo zaspali. Zjutraj smo nameravali prepešačiti čebelarsko pot v Mozirje, pa sta nam dež in gosta megla to preprečila. Pa kdaj drugič, ampak »zlata noč v knjižnici« je neponovljiva.

 

 

Dostopnost