Skoči na glavno vsebino

Ob svetovnem dnevu prostovoljstva smo se prostovoljke OŠ Mozirje ter mentorici odpravile na popoldansko druženje z varovanci Centra starejših Gornji Grad. Ob našem prihodu so nas varovanci že nestrpno pričakovali. Prisrčno smo se pozdravili in kar takoj pričeli z druženjem. Prijazna delovna terapevtka iz Centra starejših, gospa Petra Kovačič nas je razporedila v manjše skupinice, kjer je vsaka skupina počela kaj zanimivega. Tri skupine so igrale družabne igre, ena skupina pa je izdelovala novoletne okraske, kateri bodo krasili domsko avlo in jedilnico. Nekaj varovancev pa je z delovno terapevtko in receptorko igralo »balinčke«. Med skupnim ustvarjanjem in igro smo prijetno klepetali in se nasmejali ob pripovedovanju zanimivih zgodb in se tudi malo jezili ob igri Človek ne jezi se. Naše druženje je čisto prehitro minilo pa vendar smo si obljubili, da se čim prej zopet srečamo. Pred odhodom smo prostovoljke varovancem in osebju Centra voščile čim lepše prihajajoče božično novoletne praznike ter se bogatejše za novo življenjsko izkušnjo od njih poslovile.

Center starejših GG 004

 

Center starejših GG 001

Center starejših GG 003

Dostopnost