Skoči na glavno vsebino

Vsakdo lahko raziskuje. Za to ne potrebuješ laboratorija z zapletenimi napravami. Za začetek je dovolj že kakšen lonec, plastenka, krožnik, voda in še nekaj kuhinjskih potrebščin; in raziskovanje se lahko prične. To lahko počneš sam. Kemija je del našega življenja, povsod okrog nas. Kemijske poskuse pa lahko izvajajo samo za to usposobljeni. Uporabljajo različne snovi, ki so lahko nevarne, če ne poznamo njihovih lastnosti.
Ves dopoldan je bil naravoslovno obarvan. Učenci so izvajali poskuse s področja vode, zvoka, plinov, okušanja, tipanja,… Razvijali so naravoslovno mišljenje, sklepanje, postavljali so hipoteze in reševali probleme. Otrokom smo učitelji omenjena področja predstavili na zanimiv način in v njih spodbudili radovednost in zanimanje za preizkušanje in eksperimentiranje. Učenci so prehajali iz učilnice v učilnico, kjer so jih pričakali učitelji ter mentorji višjih razredov. V skupinah so bili pripravljeni pripomočki z navodili za izvedbo eksperimenta. Učiteljica Tinkara je učencem 5. razreda in učencem OŠPP pokazala zaščitna oblačila, nekaj kemijskih snovi, kemijskih reakcij in različne barve plamena. Za takšen način dela so pokazali veliko zanimanja in uživali so v vlogah malih znanstvenikov.

DSCN0716

Dostopnost