Letošnje leto smo se udeležili MINI OLIMPIJADE v Šoštanju, v soboto 29. 9. 2012. Tam smo se družili učenci iz OŠ Mozirje, OŠ Rečica ob Savinji, OŠ Nazarje, OŠ Šoštanj in iz OŠ Livada iz Velenja. Dan je bil namenjen otrokom, ki obiskujejo prvo triado devetletne osnovne šole.
Otroci so na prireditvi spoznali različne športne discipline, velik poudarek pa je bil tudi na predstavitvi olimpijskega gibanja in fair play protokola.

Otroke bi radi spodbudili k redni športni aktivnosti ter jih navdušili za šport in aktivno življenje. Vso dogajanje je sledilo sloganu  »Pomembno je sodelovati in ne vedno zmagati«, zato so prav vsi otroci prejeli po končanem dogajanju priznanje in praktično nagrado za udeležbo in uspešen nastop.