Skoči na glavno vsebino
03 839 2730

Hiter življenjski tempo nas pogosto prisili, da posežemo po hitrih obrokih, ki so velikokrat maščobni ali škrobni, obenem pa uživamo premalo tekočine, sadja in zelenjave. Tudi v šoli se zavedamo tega problema, zato smo v lanskem šolskem letu v okviru projekta Shema šolskega sadja uvedli sadni zajtrk in s tem učencem zagotovili zadostno količino sadja in zelenjave.

 

Letos želimo še korak naprej, zato bomo v šolskem letu 2012/13 na naši šoli uvedli novost, in sicer BREZMESNI PETEK. Po znanstvenih raziskavah ljudje prevečkrat posegamo po mesnih jedeh, ki posledično povzročajo bolezni srca, ožilja in prebavil. V preteklosti so ljudje uživali meso in mesne izdelke le ob posebnih priložnostih, danes pa nam prehrambna industrija omogoča dostop do vsega tega praktično vsakodnevno skozi celotno leto. Mesna hrana je v veliki meri vključena tudi v šolske jedilnike. Na šoli se trudimo učencem zagotoviti večjo raznovrstnost obrokov in s tem zmanjšati prekomerne vnose beljakovin in maščob ter jih ozaveščati o pomenu zdravega načina prehranjevanja, zato smo se odločili, da ob petkih na šolskem jedilniku ne bo mesa.

 

Blaž Podrižnik, vodja šolske prehrane

Dostopnost