Da bi začeli brati? Imamo par učencev, ki so se na bralno značko pripravili že med počitnicami ali pa v prvi polovici septembra in so jo že opravili. Vsi ostali smo pričeli bralno leto s 17. septembrom, dnevom zlatih knjig ter dnevom rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka in dnevom, ki ga je Slovensko društvo Bralne značke določilo za začetek bralne sezone. Ob tej priložnosti so tudi letos poslali vsem slovenskim šolam knjige za prvošolce.

Na naši šoli že skoraj desetletje ob tem dnevu prejmejo prvošolci darilno knjigo iz rok petošolcev, ki istočasno postanejo njihovi medvrstniški mentorji. Na slovesnosti se zbere celotna razredna stopnja. Izbrano knjigo, letos je bila to Protideževna juha pisateljice Majde Koren, predstavimo s kratko dramatizacijo, ki so jo pomagali zaigrati učenci RAP skupine Odrska igra in učiteljica Mojca Štancar v vlogi Tete Kuhe. Petošolci so izrekli svečano zaobljubo, kako bodo spremljali svoje mlade prijatelje. Nato so jim po klicanju mentorskih parov izročili knjigo, v katero so prej skrbno zapisali posvetilo. Za tem so veliki in mali prijatelji posedli po večnamenskem prostoru in skupaj prebirali novo knjigo. S tem smo izvedli tudi eno od aktivnosti v projektu Beremo skupaj.
Brati je lepo, brati skupaj je še lepše.

Janja Irman Kolar