Te zanima, kaj smo v maju in juniju počeli v šoli po pouku? Poglej nekaj utrinkov, ujetih v fotografije.
Brali smo stripe. Na temo Varno v šolo se pogovarjali o zaščitnih elementih za pešce, kolesarje, voznike skirojev in rolerjev ter stripe tudi risali. Izdelali smo si denar, na artikle napisali cene in se igrali trgovino. Pošteno smo se namučili ob seštevanju in odštevanju, ko smo želeli plačati vse izbrano. Z dopolnjevanjem slike, smo z dolžinskimi palčkami utrjevali dolžino. Fino motoriko smo utrjevali z nizanjem perlic na vrvico. Vdevanje vrvice v luknjico je nekaterim delalo težave, a za samostojno izdelano zapestnico se je bilo vredno potruditi. Nekateri so se prvič srečali z rabo kladiva, žeblja. Skozi igro so nastali čudoviti izdelki. Igrali smo se različne družabne in športne igre. Izdelali smo si daljnoglede ter opazovali gnezda lastovk. Atrij ob učilnici smo večkrat izkoristili za prosto igro. Na zunanjem igrišču so nova igrala. Da bi bila njihova uporaba varna za vse, smo se pogovorili o pravilih in varnosti uporabe ter jih tudi narisali. Večkrat smo igrala preizkusili. Veliko smo se naučili tudi o zaščiti na soncu, iskali smo razlike, reševali križanke. Skrivoma smo se s prsti sporazumevali s črkovno abecedo. Šolsko leto je prehitro minilo, a zasluženih počitnic se veselimo!
učiteljica Lucija Kranjc