Tri leta se je zlobna čarovnica Koronela trudila odstraniti praznike, prireditve, božične sejme in nasmehe z obrazov. Tudi tokrat je mahedrala s svojo metlo po Mozirju, vendar ji ni uspelo. S pesmijo, plesom in dobro voljo smo pregnali vse zle sile in tudi Koronelo. Kapljica, Svinčnik, Škrat in Snežinka so spretno  skovali pozitivno zaroto med plesno glasbenimi točkami, zapečatila pa jo je ravnateljica.

Predstavili so se šolski pevski zbori, solisti, plesalci in mozirski očetje, naši bivši učenci, ki so nastopili samostojno in skupaj z zborom, kateremu so se pridružile tudi učiteljice. Na odru je zaplesalo in zapelo vseh 420 učencev, na koncu pa s skupno pesmijo in koreografijo navdušenemu občinstvu voščili vesele praznike. Po izvrstni  predstavi so se obiskovalci postavili v vrste pri osmih stojnicah in pokupili skoraj vse okrasne in pekovske izdelke naših otrok, učiteljev in kmečkih žena. Tako smo s skupnimi močmi ponovno napolnili blagajno šolskega sklada, ki pomaga zagotoviti sredstva za šolanje družinam v stiski.

HVALA vsem, ki so pri tem pomagali in sodelovali. Želimo vam čarobne in vesele praznike!

 Janja Irman Kolar