februar_spletni_casopis

Najkrajši mesec leta je minil s svetlobno hitrostjo in zdaj se z marcem bliža pomlad.

1. februar smo že dan prej obeležili s kulturno prireditvijo, posvečeno enemu naših največjih slovenskih pesnikov – Francetu Prešernu. Devetošolci smo imeli možnost obiskati in raziskati srednje šole na informativnih dnevih. Pomembno mesto pa je v tem mesecu imelo tudi pustovanje, ki je v Mozirju že večletna tradicija. Na pustni torek smo se dopoldne v času pouka našemili in se sprehodili do občine.

Mesec februar je prav tako mesec varne rabe interneta, zato tehniškem dan namenili spletni varnosti. Omenjen dan pa ostaja zapisan v zgodovini, saj smo učenci po celi Sloveniji podrli Guinnessov rekord za največji spletni kviz na svetu.

Žana Praunseis