V petek, 5. 11. 2021, so nas tretješolce obiskali Ekologi brez meja.

V prvi delavnici so nam predstavili lastnosti in uporabo plastike, predvsem pa so nas poučili o vplivu plastike na ljudi in naravo. Skupaj smo razmišljali o različnih načinih, kako lahko sami zmanjšamo količino plastičnih izdelkov za enkratno uporabo, ki jih uporabljamo.

Zastavljali smo zanimiva vprašanja in poročali o različnih ekoloških praksah, ki se jih poslužujemo doma in v šoli.
V nadaljevanju so nas pozvali k pravilnemu ločevanju in zbiranju plastike doma in v šoli, dobili pa smo tudi domačo nalogo, ki je hkrati že napoved našega naslednjega srečanja. Vse tja do novega leta bomo na šoli zbirali odslužene plastične zobne ščetke. Kaj bodo v podjetju Plastika Skaza naredili iz njih, pa je za enkrat še skrivnost.
Stopimo skupaj na pot proti zeleni prihodnosti. Ker zmagamo, ko si pomagamo. Ker je EKO junak, lahko vsak.